2021 m. birželio 19 d. įvyks didžiausias tarptautinis šachmatų renginys per visą ChessKid istoriją. Jame gali dalyvauti 12 metų ir jaunesni vaikai iš Žemės arba bet kurios kitos Paukščių tako galaktikoje esančios planetos! Pirmajame tokio pobūdžio tarptautiniame ChessKid/FIDE turnyre dalyvavo 1900 vaikų iš 86 pasaulio šalių. Ar gali taip atsitikti, jog šiame turnyre dalyvaus 2500 vaikų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių? Mes manome, kad taip ir įvyks! Pasaulinio lygio didmeistriai, tarp jų ir penkis kartus pasaulio čempionas Višvanatanas Anandas (Viswanathan Anand), vaikams yra paruošę nuotolines mini stovyklėles.

Siekiant sudaryti galimybę vaikams dalyvauti turnyre iš skirtingų laiko zonų, tą pačią dieną, t.y. birželio 19 d., bus pravesti du atskiri turnyrai. Abu turnyrai bus transliuojami gyvai per Chess.com/TV, o juos komentuos FunMasterMike kartu su kitais žinomais šachmatų komentatoriais arba garsiais svečiais.

Turnyre gali dalyvauti vaikai, kuriems yra 12 metų arba mažiau, ir jiems leidžiama žaisti viename arba abiejuose turnyruose. Nors ir nežinome, ar Pietų ašigalyje gyvena koks nors dešimtmetis mokslininkas, bet jei jis turi gerą interneto ryšį, tai ir jis gali dalyvauti šiame turnyre! Gyvenantys Marse turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jiems reikalinga pridėti apie 15 min. tol, kol radijo signalas nuskris pirmyn ir atgal. O jei Jūs iš Plutono planetos, pridėkite apie 4,5 val.

Laiko kontrolė – 10 min. + 2 sek. (10 min. kiekvienam žaidėjui iki partijos pabaigos, pridedant papildomai po 2 sek. po kiekvieno ėjimo). Kiekvienas iš turnyrų vyks po 7 ratus. Planuojama turnyro trukmė – iki 3 val.

Kiekviename iš turnyrų bus žaidžiama dviejose amžiaus grupėse: 9-12 m. (pirmoji grupė); 8 m. ir jaunesni (antroji grupė). Vaiko amžius žiūrimas pagal 2021 metų sausio 1 dieną. ChessKid ir FIDE pasilieka teisę paprašyti, jog būtų pateikti vaiko amžių įrodantys dokumentai, jei vaikas pretenduoja į prizus.

PRIZAI

Prizai vaikams bus skiriami taip, kad žaidžiantys vaikai patirtų kuo mažiau įtampos. Siekiant išlaikyti sportinį interesą, kiekvienas vaikas turės galimybę laimėti prizus!

Už kiekvieną pustaškį dalyviui skiriamas vienas „loterijos bilietas“. Už kiekvieną laimėtą partiją dalyvis gauna du „loterijos bilietus“. Be to, kiekvienas turnyrą užbaigęs dalyvis gauna papildomą „loterijos bilietą“. Pavyzdžiui, 4,5 taško iš 7 galimų surinkęs žaidėjas gaus 9+1=10 loterijos bilietų. 6 taškus iš 7 galimų surinkęs žaidėjas gaus 12+1=13 loterijos bilietų.

Pasibaigus turnyrui įvyks burtai ir išaiškės, kieno loterijos bilietai yra laimingi. Kiekvienai grupei yra numatyti tokie prizai:

 •  1 DIDYSIS PRIZAS (kiekvienoje grupėje): laimėtojas galės pasirinkti vieną iš turnyre sužaistų partijų, kurią FunMasterMike pavers oficialiu animuotu ChessKid video filmuku (vienas vaikas iš kiekvienos grupės – iš viso 4 vaikai). Šio prizo laimėtojams taip pat bus suteikta vienerių metų auksinė ChessKid narystė ir kvietimas į mini stovyklėlę (žiūrėti toliau);
 • 10 SPECIALIŲ PRIZŲ (kiekvienoje grupėje): kvietimas į mini stovyklėlę, kurią praves elitinis didmeistris (10 laimėtojų iš kiekvienos grupės – iš viso 40 vaikų). Kiekvienam laimėtojui taip pat bus suteikta vienerių metų auksinė ChessKid narystė. Mini stovyklėlės truks apie dvi valandas ir jų tikslus laikas bus paskelbtas po turnyro tam, kad geriausiai atitiktų laimėtojų galimybes sudalyvauti tokioje stovyklėlėje (įvertinus laiko zonos skirtumą, galimą kalbos barjerą ir kt.);
 • 10 SKATINAMŲJŲ PRIZŲ (kiekvienoje grupėje): laimėtojui bus suteikta vienerių metų auksinė ChessKid narystė arba jos pratęsimas (10 laimėtojų iš kiekvienos grupės – iš viso 40 vaikų);
 • Be to, kiekvinas turnyre žaidęs vaikas gaus oficialų turnyro dalyvio sertifikatą bei dviejų mėnesių auksinę ChessKid narystę (vertė – 20 JAV dolerių).

Abiejų turnyrų burtai bus traukiami 2021 m. birželio 26 d. Visi laimėtojai bus informuoti el. paštu. Dalyvis gali laimėti tik vieną prizą. Prizo laimėtojui antras prizas nėra skiriamas.

REGISTRACIJA

Registracija vyksta iki 2021 m. birželio 16 d. 9:59 val. Lietuvos laiku (birželio 15 d. 23:59 JAV Vašingtono laiku).

Registracija (anglų k.) į RYTŲ pusrutulio turnyrą,
kuris vyks 2021 m. birželio 19 d. 11:00 val. Lietuvos laiku (spausti čia).

Registracija (anglų k.) į VAKARŲ pusrutulio turnyrą,
kuris vyks 2021 m. birželio 19 d. 19:00 val. Lietuvos laikus (spausti čia).

 • Ankstyvosios registracijos metu iki 2021 m. birželio 2 d. 9:59 val. Lietuvos laiku (2021 m. birželio 1 d. 23:59 val. JAV Vašingtono laiku) turnyro mokestis yra 25 JAV doleriai;
 • Registruojantis 2021 birželio 2-12 d. (JAV Vašingtono laiku) turnyro mokestis – 35 JAV doleriai, o registruojantis 2021 m. birželio 13-15 d. (JAV Vašingtono laiku) – 50 JAV dolerių;
 • Lietuvoje gyvenantiems vaikams yra suteikiama 5 JAV doleriu nuolaida įvedus kodą: CKLietuva;
 • Užsiregistravus į turnyrą ChessKid sukurs unikalų šiam renginiui skirtą vartotojo vardą. Su šiuo prisijungimo vardu kiekvienas dalyvis turės neribotą (2 mėnesių) auksinę ChessKid narystę;
 • Jeigu Jūsų vaikas nori dalyvauti abiejuose turnyruose, jums reikia užsiregistruoti du kartus Rytų ir Vakarų pusrutulių turnyruose (vaikui bus sukurti du skirtingi prisijungimo vardai, skirti dalyvavimui kiekvienam iš turnyrų).

BANDOMASIS („APŠILIMO“) TURNYRAS

Šeštadienį (2021 m. birželio 12 d.) įvyks Rytų ir Vakarų bandomieji („apšilimo“) turnyrai:
a) Rytų bandomasis turnyras prasidės nuo 11:00 val. Lietuvos laiku (9:00 val. Londono, Jungtinės Karalystės laiku);
b) Vakarų bandomasis turnyras prasidės nuo 19:00 val. Lietuvos laiku (9:00 val. Vašingtono, JAV laiku).

Visiems į pagrindinį ChessKid/FIDE turnyrą užsiregistravusiems vaikams būtinai rekomenduojame sužaisti bent viename iš bandomųjų turnyrų. Bandomasis turnyras truks apie valandą ir bus sužaisti 5 ratai su laiko kontrolę 5 min. + 1 sek. (prizai nėra numatyti už dalyvavimą bandomuosiuose turnyruose – čia pagrindinis tikslas yra pasižiūrėti kaip veikia jūsų kompiuteris, interneto ryšys, kaip atlikti registraciją ir žaisti turnyre).

Rekomenduojame užsiregistruoti į pagrindinį ChessKid/FIDE turnyrą iki 2021 m. birželio 8 d. tam, kad galėtumėte sužaisti viename ar abiejuose bandomuosiuose („apšilimo“) turnyruose birželio 12 d.

SĄŽININGO ŽAIDIMO PRINCIPAI

ChessKid ir FIDE tikisi, jog visi vaikai ir jų šeimos nariai laikysis sąžiningo žaidimo principų. Registruojantis į turnyrą tiek vaikai, tiek jų tėvai/globėjai privalės sutikti su sąžiningo žaidimo principais.

Tėveliai, labai prašome Jūsų kartu su savo vaikais peržvelgti šiuos principus prieš vaikui dalyvaujant turnyre!

Registruojantis į ChessKid/FIDE turnyrą bus prašoma sutikti su šiais principais:

 • ChessKid ir FIDE praves šį turnyrą vadovaudamiesi aukščiausio lygio sąžiningumo ir etikos principais. Visi turnyro dalyviai privalo žaisti sąžiningai ir laikytis sporto etikos principų;
 • Bet kokio pobūdžio sukčiavimas yra griežtai draudžiamas. ChessKid partijų stebėsenai panaudos turimus algoritmus (resursus) ir savo nuožiūra atliks tam tikrų partijų ekspertinę analizę;
 • Tik pats žaidėjas gali atlikti savo ėjimus. Žaidėjui draudžiama naudotis bet kokia pagalba, tame tarpe ir pagalba iš trenerių, draugų, tėvų, šachmatų variklių ar bet kokios kita programine įranga;
 • Tame pačiame kambaryje turnyro dalyviui draudžiama turėti telefoną, planšetę ar bet kokį kitą elektronikos prietaisą. Tėveliai, prašome Jūsų tai užtikrinti;
 • Turnyro dalyviui leidžiama interneto naršyklėje atsidaryti tik vieną langą, kuriame vyksta turnyras. Turnyro metu dalyviui draudžiama būti atsidarius kitas kompiuterines programas. Nesilaikant šios taisyklės bus fiksuojamas privalomų techninių sąlygų pažeidimas, o dalyvis bus diskvalifikuotas ir negalės pretenduoti į prizus;
 • Sutinkate, jog ChessKid priims galutinį sprendimą dėl bet kokio sąžiningo žaidimo principų pažeidimo. FIDE priims galutinį sprendimą dėl dalyviui taikomų sankcijų, įskaitant rezultatų anuliavimą ir pašalinimą iš turnyro;
 • Jei pažeisite ChessKid sąžiningo žaidimo principus, tai ChessKid užblokuos Jūsų vartotojo prieigą ir pažymės, kad šis vartotojas nesilaikė sąžiningo žaidimo principų;
 • Jei nenorite sutikti su aukščiau išdėstytomis sąlygomis, tai negalite dalyvauti ir šiame turnyre.

SĖKMĖS VISIEMS! LABAI TIKIMĖS, JOG ŠĮ ŠACHMATŲ IŠŠŪKĮ PRIIMS VAIKAI IŠ VISO PASAULIO! TIK MŪSŲ VISŲ BENDRŲ PASTANGŲ DĖKA GALIME PASIEKTI, JOG ŠIAME TARPTAUTINIAME CHESSKID/FIDE TURNYRE DALYVAUS VAIKAI IŠ DAUGIAU NEI 100 ŠALIŲ!!!

Registracija (anglų k.) į RYTŲ pusrutulio turnyrą,
kuris vyks 2021 m. birželio 19 d. 11:00 val. Lietuvos laiku (spausti čia).

Registracija (anglų k.) į VAKARŲ pusrutulio turnyrą,
kuris vyks 2021 m. birželio 19 d. 19:00 val. Lietuvos laikus (spausti čia).