Lietuvos šachmatų mokykla rugpjūčio 26-29 d. praves tradicinį standartinių šachmatų renginį „2021 m. Kauno taurė – Lietuvos mėgėjų šachmatų čempionatas”. Jo metu (rugpjūčio 27 d.) įvyks ir Lietuvos mėgėjų žaibo šachmatų čempionatas. 2021 m. rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) įvyks šachmatų turnyras internetu, kur bus galima laimėti bilietus į Lietuvos mėgėjų žaibo šachmatų čempionatą.

1.1) „Rugpjūčio žaibas” – atrankinis turnyras internetu. Turnyras vyko 2021 rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) 19:00 val. Chess.com svetainėje. TURNYRO REZULTATAI (spausti čia)! (Sveikiname dalyvius, laimėjusius bilietus į Lietuvos mėgėjų žaibo šachmatų čempionatą: Remigijų Vereikį, Tomą Tamošiūną, Eriką Mecelicą (1-3 vietos), Kazimierą Senavaitį, Deimantą Bagdzevičių (ištraukus burtus)).

BURTŲ TRAUKIMO VIDEO (spausti čia)! (Dviejų bilietų burtų traukime dalyvavo visi užsiregistravę dalyviai. Po pirmojo burtų traukimo bilietai būtų atitekę Miglei Miknevičiūtei iš Kauno bei Antanui Daniui iš Vilniaus, tačiau jie nežaidė turnyrę; po antrojo burtų traukimo bilietai būtų atitekę Jevgenij Volosatov iš Visagino bei Lukui Namavičiui iš Kintų, bet jie taip pat nedalyvavo „Rugpjūčio žaibo” turnyre internetu. Galiausiai burtai lėmė, jog Kazimieras Senavaitis iš Birštono ir Deimantas Bagdzevičius iš Vilkaviškio rajono turės galimybę be startinio mokesčio žaisti Lietuvos mėgėjų žaibo šachmatų čempionate.)

1.2) „Rugpjūčio žaibas 2” – atrankinis turnyras internetu (Registracija – spausti čia). Turnyras vyko 2021 rugpjūčio 23 d. Chess.com svetainėje. (Sveikiname dalyvius, laimėjusius bilietus į Lietuvos mėgėjų žaibo šachmatų čempionatą: Gustą Morkūną iš Kėdainių, Darių Babrauską iš Marijampolės, Stasį Steponavičių iš Kėdainių (1-3 vietos),  Zigmą Mačionį iš Vilniaus, Tautvydą Zaborskį iš Kauno (ištraukus burtus)).

Užsiregistravusių dalyvių sąrašas į šachmatų turnyrą internetu „Rugpjūčio žaibas 2” (spausti čia).

Turnyro internetu dalyviai privalo laikytis Chess.com nustatytų:
a) sąžiningo žaidimo principų (anglų k.). Žaidžiant turnyre negalima naudotis jokia pagalba ir žaisti savarankiškai;
b) sportinio etiketo principų (anglų k.). Būtina elgtis etiškai kitų dalyvių atžvilgiu.
Plačiau apie tai, kaip Chess.com traktuoja sąžiningo žaidimo principus (anglų k.).

2) 2021 m. Lietuvos mėgėjų žaibo šachmatų čempionatas (spausti čia, jei norite užsiregistruoti į žaibo čempionatą)
Viešbučio administracijos reikalavimu čempionate galima dalyvauti tik turint galimybių pasą.

Žaibo čempionatas vyks 2021 m. rugpjūčio 27 d. 4* viešbutyje Park Inn by Radisson Kaunas (K. Donelaičio g. 27, Kaunas).
Laiko kontrolė – 3 min. + 2 sek. (8 ratai šveicariškąja sistema). Garantuojamas prizinis fondas – 500 Eur.
(Spausti čia, jei norite susipažinti su žaibo čempionato nuostatais.)

3) 2021 m. Kauno taurė – Lietuvos mėgėjų šachmatų čempionatas (spausti čia, jei norite užsiregistruoti į čempionatą)
Viešbučio administracijos reikalavimu Kauno taurėje – čempionate galima dalyvauti tik turint galimybių pasą.

Čempionatas vyks 2021 m. rugpjūčio 26-29 d. 4* viešbutyje Park Inn by Radisson Kaunas (K. Donelaičio g. 27, Kaunas).
Laiko kontrolė – 60 min. + 30 sek. (7 ratai šveicariškąja sistema). Garantuojamas prizinis fondas – 1500 Eur.
(Spausti čia, jei norite susipažinti su čempionato nuostatais.)

Žaidžiant standartiniais šachmatais yra privaloma užrašyti šachmatų partijas.
Čia rasite trumpą mokomąją medžiagą, kaip teisingai užrašyti šachmatų partijas trumpąja algebrine notacija:
(Mokomoji medžiaga „KAIP TEISINGAI UŽRAŠYTI ŠACHMATŲ PARTIJĄ” – spausti čia).