Dažniausiai užduodami klausimai dėl ChessKid

1. Kas yra ChessKid?

ChessKid yra vaikams saugi vieta internete, kur jie nuotoliniu būdu mokosi žaisti šachmatais, sprendžia užduotis, dalyvauja šachmatų turnyruose ir kitaip lavina savo protinius gebėjimus.

2. Kas yra bendro tarp Lietuvos šachmatų mokyklos ir ChessKid?

Lietuvos šachmatų mokykla yra oficialus ChessKid atstovas Lietuvoje. Visi Lietuvos šachmatų mokykloje besimokantys vaikai gali naudotis visais ChessKid edukaciniais resursais (auksinė narystė) su daugiau nei 50% nuolaida.

3. Ar gali visais ChessKid resursais naudotis ne Lietuvos šachmatų mokyklos mokiniai?

Taip, gali. Šiuo metu kitiems vaikams auksinę narystę ChessKid.com platformoje galima įsigyti su 25% nuolaida. Reikia paspausti šią nuorodą (SPAUSTI ČIA) arba įvesti ChessKid sukurtame profilyje kodą 'Lietuvos'.

4. Kaip prisijungti prie ChessKid?

Prisijungti prie ChessKid galima paspaudus šią nuorodą: https://www.chesskid.com/lt/. Lietuvos šachmatų mokykla savo mokiniams atsiunčia 'Vartotojo vardą' ir 'Slaptažodį' prisijungimui. Jei neturite prisijungimo duomenų, prašome rašyti el. paštu: info@sachmatumokykla.lt.

5. Ar ChessKid kalba lietuviškai?

Taip, ChessKid po truputi pradeda kalbėti lietuviškai. Lietuvių ar kitą kalbą galite pasirinkti, paspaudę nustatymų mygtuką viršutiniame kampe.

Lietuviškai subtitruoti jau ir pirmųjų pamokų filmukai. Norint žiūrėti mokomąją pamoką su lietuviškais subtitrais, reikia ekrano apačioje pasirinkti lietuvių kalbą:

6. Kaip spręsti šachmatų uždavinius?

Norėdami spręsti šachmatų uždavinius ar dalyvauti uždavinių dvikovose, turite pasirinkti vieną iš meniu punktų 'Uždaviniai'.

7. Kaip galima dalyvauti šachmatų pamokose internetu?

Norėdami atlikti šachmatų pamokas internetu, turite pasirinkti vieną iš meniu punktų 'Mokytis' ir po to pasirinkti 'Pamokos'.

8. Kaip galima žaisti prieš kitą žaidėją?

Norėdami žaisti prieš kitą žaidėją ar šachmatų robotą, pasirinkite vieną iš menių punktų 'Žaisti'.

9. Kaip galima dalyvauti šachmatų turnyruose internetu?

Lietuvos šachmatų mokykla organizuoja šachmatų turnyrus internetu. Norėdami į juos patekti, turite pasirinkti vieną iš menių punktų 'Žaisti'.

Po to pasirinkite viršuje esantį meniu punką 'PLAY VS KID'.

Atsidariusiame lange pasirinkite turnyrų ženkliuką ir paspauskite organizuojamo turnyro pavadinimą.

Nepamirškite paspausti turnyro lango apačioje esantį mygtuką 'JOIN', kuris aktyvuojamas 15 min. iki turnyro pradžios. Jei nematote Lietuvos šachmatų mokyklos organizuojamų turnyrų, prašome rašyti el. paštu: info@sachmatumokykla.lt.

Norėdami pamatyti visų turnyrų rezultatus ir visas juose sužaistas partijas, pasirinkite meniu punktą 'Klubai', po to 'Lietuvos šachmatų mokykla', po to 'Tournaments'. Sėkmės turnyruose!

10. Kaip sužaisti šachmatų partiją su savo draugu?

Norėdami sužaisti šachmatų partiją su savo draugu, atlikite tuos pačius žingsnius, kaip ir norėdami patekti į šachmatų turnyrą (žiūrėkite aukščiau 9 klausimą), t.y. pasirinkite meniu punktą 'Žaisti' ir po to paspauskite "PLAY VS KID". Atsidariusiame lange paspauskite draugų ženkliuką ir pamatysite, kas iš Lietuvos šachmatų mokyklos mokinių šiuo metu yra prisijungęs. Išsirinkite žaidėją, su kuriuo norėsite sužaisti partiją, ir po to pasirinkite, kokios trukmės partiją žaisite (5, 10 ar 15 minučių).

11. Kaip dalyvauti tarptautiniuose vaikų šachmatų turnyruose?

Norėdami žaisti turnyre prieš vaikus iš kitų šalių, tapkite oficialių ChessKid klubų nariais. Pirmiausia pasirinkite meniu punktą klubai:

Tuomet prisijungite prie tarptautinių ChessKid vaikų klubų "ChessKid Official Club" ir "Hour of Fast Chess Club" paspausdami mygtuką "JOIN CLUB". Į visus šių klubų organizuojamus turnyrus pateksite taip pat, kaip ir į Lietuvos šachmatų mokyklos organizuojamus turnyrus (žiūrėkite aukščiau 9 klausimą), kurie atsiras jūsų matomų turnyrų sąraše.