2021 m. birželio 1 d. kviečiame visus – jaunus ir senus, pradedančiuosius ir pažengusiuosius, šachmatų entuziastus ar tiesiog šio sporto mylėtojus – sudalyvauti šachmatų turnyre „2021 m. VASAROS SUTIKTUVĖS„. Šis turnyras organizuojamas Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga. Juk vaikystė – pats gražiausias ir nerūpestingiausias laikas, o vaikai yra sukurti mylėti ir būti mylimi. Saugokime vaikus, leiskime jų gebėjimams atsiskleisti per iniciatyvumą, kūrybiškumą ir savarankiškumą. Na, o ši diena suaugusiems tebūna gera proga bent kartą metuose sugrįžti į nerūpestingą vaikystę.

Turnyras yra atviras, todėl jame gali dalyvauti visi – vaikai, suaugusieji, senjorai – iš įvairių Lietuvos vietų ir kampelių. Kiekvienam turnyro dalyviui reikia turėti savo Chess.com vartotojo paskyrą. Sukurti Chess.com paskyrą galite čia (paspauskite „PLAY”, po to „SIGN UP”). Lengvai ir greitai susikurti Chess.com vartotojo paskyrą galite su savo turima Facebook, Google arba Apple ID paskyra (atitinkamai pasirinkus registracijos lango apačioje). Išsamų paaiškinimą, kaip susikurti vartotojo paskyrą (anglų k.), rasite čia.

BENDRA INFORMACIJA APIE TURNYRĄ

Turnyro dalyviai: Visų amžiaus grupių atstovai
Turnyro pradžia: 2021 m. birželio 1 d. (antradienis) nuo 19:00 val.
Turnyro vieta: VIP Chess kambarys (Chess.com).
Laiko kontrolė: 3 min. + 2 sek.
Ratų skaičius: 11 (šveicariška sistema)
Turnyro trukmė: nuo 1,5 iki 2 val.

TURNYRO MOKESTIS
Startinis mokestis: 1 Eur (mokėjimo paskirtyje nurodykite dalyvio vardą ir pavardę).
Lėšų gavėjas: Lietuvos šachmatų mokykla (įm.kodas 303374209), LT22 3500 0100 0344 2846 (Paysera)

PRIZINIS FONDAS
Bendras prizinis fondas (pinigai, dovanos): >500 Eur

​​Visi dalyviai žaidžia viename bendrame turnyre, bet apdovanojami pagal savo grupėje užimtą vietą. 1-3 vietos medaliais apdovanojami trys aukščiausias vietas savo grupėje iškovoję dalyviai, nepriklausomai nuo toje grupėje esančių žaidėjų skaičiaus. Piniginiai arba daiktiniai prizai skiriami kiekvienos grupės 1 vietai (jei šioje grupėje žaidžia ne mažiau 10 dalyvių); 2 vietai (jei šioje grupėje žaidžia ne mažiau 20 dalyvių); 3 vietai (jei šioje grupėje žaidžia ne mažiau 30 dalyvių):

BENDRA TURNYRO REZULTATŲ LENTELĖ (spausti čia)

SĄŽININGO ŽAIDIMO IR SPORTINIO ETIKETO PRINCIPAI
Sužaistos partijos bus peržiūrėtos (Lietuvos šachmatų mokyklos ir Chess.com specialistų) ir patikrinta, ar buvo žaidžiama laikantis sąžiningo žaidimo principų. Jei bus nustatyta, jog žaidėjas dalyvaudamas turnyre nesilaikė sąžiningo žaidimo principų, jis bus pašalintas iš prizų laimėtojų sąrašo, o prizas atiteks kitam toje grupėje geriausiai pasirodžiusiam dar neapdovanotam dalyviui. Sąžiningo žaidimo principų nesilaikiusiam dalyviui ateityje nebus leidžiama dalyvauti Lietuvos šachmatų mokyklos organizuojamuose turnyruose.

Turnyro dalyviai privalo laikytis Chess.com nustatytų:
1) sąžiningo žaidimo principų (anglų k.). Žaidžiant turnyre negalima naudotis jokia pagalba ir žaisti savarankiškai;
2) sportinio etiketo principų (anglų k.). Būtina elgtis etiškai kitų dalyvių atžvilgiu.

Plačiau apie tai, kaip Chess.com traktuoja sąžiningo žaidimo principus (anglų k.).