Pasaulio šachmatų čempionato mačas gyvai!

Lapkričio 17 d. (pirmadienį) 14.00 val. Vilniaus universitete Kaune (Muitinės g. 8)  Pasaulio šachmatų čempionato finalinį mačą komentuos 7 kartus Lietuvos čempionas, tarptautinis didmeistris Šarūnas Šulskis.

Įvykis. Lapkričio 7-28 d. Sočyje (Rusija) vyksta Pasaulio šachmatų čempionato finalinis mačas tarp Pasaulio čempiono titulą ginančio Norvegijos didmeistrio Magnuso Karlseno (Magnus Carlsen) ir šį titulą siekiančio atsiimti pretendento Višvanatano Anando (Viswanathan Anand) iš Indijos.
Taisyklės. Mačo prizinis fondas – 1 mln. eurų. Varžovai žais 12 partijų mačą klasikine laiko kontrole (po 2 val. pirmiesiems 40 ėjimų, tada po 1 val. kitiems 20 ėjimų. Jeigu partija 60-u  ėjimu nesibaigia, žaidėjams skiriama dar po 15 min. partijai pabaigti, pridedant po 30 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą, pradedant 61-uoju). Pasaulio čempionu bus paskelbtas žaidėjas, pirmas surinkęs 6,5 tšk. Jeigu mačas baigtųsi lygiosiomis 6:6, tai Pasaulio čempionui išaiškinti jis lapkričio 27 d. bus pratęstas greitaisiais šachmatais.
Komentavimas Kaune. Pasaulio šachmatų čempionato mačo eigą Kauno šachmatų gerbėjams nušvies 7 kartus Lietuvos čempionas, tarptautinis didmeistris Šarūnas Šulskis.
Kada? Kiekviena mačo partija Sočyje pradedama 15.00 val. vietos laiku (14.00 val. Lietuvos laiku). Š.Šulskis Kaune komentuos 7-ąją mačo partiją, kuri bus žaidžiama pirmadienį, lapkričio 17 d. Komentarų pradžia -14.00 val.  Lietuvos laiku.
Kur? Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete (VU KHF – Muitinės g.8, Kaune). Mačo eiga bus komentuojama Šachmatų menėje (VU KHF II korp. – Muitinės g. 6, auditorija rūsyje).
Įėjimas. Auditorijoje klausytis didmeistrio komentarų, užduoti jam klausimus ir gyvai dalyvauti analizėje bei diskusijose gali bet kuris iš anksto užsiregistravęs Kauno ar Lietuvos šachmatų gerbėjas, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, profesijos ar reitingo. Įėjimo mokestis suaugusiems - 15 Lt, vaikams - 10 Lt, VU KHF studentams ir darbuotojams –nemokamai.
Trukmė. Šachmatų partijos trukmė nenuspėjama. Ji gali tęstis nuo 2 iki 7 valandų. Komentavimo dalyviai turi teisę įeiti partijai jau prasidėjus arba išeiti jai dar nepasibaigus. Partijos pabaiga Sočyje laikoma komentavimo Kaune pabaiga.
Elektronika. Didmeistris aiškins partijos eigą, remdamasis savo patirtimi ir išmanymu. Diskusijos dalyviams draudžiamas bet kokių elektroninių prietaisų naudojimas ar citavimas komentavimo metu. Mobilieji telefonai turi būti išjungti, kad netrukdytų dalyvaujančiųjų susikaupimui ir protinei veiklai.
Papildoma informacija. PK auditorijoje telpa iki 20 asmenų be komentatoriaus. Vieta negarantuojama be išankstinės registracijos. Registruotis galima žemiau nurodytais kontaktais.

Registracija:

GM Šarūnas Šulskis, tel. 861400377, el.p. gmsarunas@gmail.com