Kauno šachmatų lygos akimirkos

Lietuvos šachmatų mokyklos organizuojamos miestų tarpmokyklinės mėgėjų šachmatų lygos tęsiasi!

Kovo 28-29 dienomis, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijoje vyko Lietuvos šachmatų mokyklos organizuojama 2015 m. Kauno miesto tarpmokyklinė mėgėjų šachmatų lyga.

Siekiant populiarinti šachmatų sportą tarp moksleivių bei mokyklų bendruomenių, į turnyrą buvo kviečiami ir laukiami visi Kauno šachmatų federacijos treniruojami vaikai. Vykusi 2015 metų Kauno mėgėjų šachmatų lyga šiemet sulaukė aktyvių, drąsių, stiprių bei entuziastingų šachmatininkų.

Pirmajame šachmatų lygos etape dalyvavo 108 šachmatininkai iš 23 Kauno miesto mokyklų. Turnyro dalyviai varžėsi 7 ratų šveicariška sistema pagal FIDE greitųjų šachmatų taisykles, su laiko kontrolė – 15 min kiekvienam žaidėjui iki partijos pabaigos. Visos partijos buvo nuožmios, susitikę prie lentų dalyviai demonstravo savo sumanumą, turimas žinias, ištvermę.

Absoliučiu I lygos etapo nugalėtoju tapo Domantas Jasiukaitis iš Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos, surinkęs 6 taškus iš 7 galimų. Pirmojo lygos etapo metu, suskaičiavus galutinius rezultatus buvo įteikta taurės bei medaliai geriausiems lygos žaidėjams-(joms) savo amžiaus grupėse.

Detaliau su lygos I etapo rezultatais galima susipažinti čia: http://www.chess-results.com/tnr167584.aspx?lan=30&art=1&wi=821

2015 m. Kauno tarpmokyklinės mėgėjų šachmatų lygos finaliniame - II etape, dalyvavo aktyviausi ir stipriausi jaunieji šachmatininkai iš 15 Kauno miesto mokyklų. Kiekvieną mokyklą atstovavo 4 narių komanda. Turnyro dalyviai varžėsi 5 ratų šveicariška sistema su 15 min laiko kontrole kiekvienam žaidėjui pagal FIDE greitųjų šachmatų taisykles. Siekdami iškovoti komandinę pergalę ir tapti čempionais, jaunieji šachmatininkai kovėsi prie šachmatų lentų, kur kiekvienas ėjimas buvo svarbus!

Po sudėtingų ir nuožmių kovų išaiškėjo, kas yra 2015 m. Kauno miesto tarpmokyklinės mėgėjų šachmatų lygos nugalėtojai. Pirmąją vietą iškovojo Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, surinkusi 10 taškus iš dešimties galimų. Antrąją ir trečiąją vietas lygoje iškovojo Kauno Suzukio pradinė mokykla ir Kauno Pilėnų pagrindinė mokykla. Galutinė turnyro rikiuotė pateikiama žemiau:

1. Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija
  2. Kauno Suzukio pradinė mokykla
  3. Kauno Pilėnų pagrindinė mokykla
  4. Kauno Tirkiliškių mokykla-darželis
  5. Kauno Milikonių vidurinė mokykla
  6. Kauno Senamiesčio progimnazija
  7. Kauno "Paparčio" pradinė mokykla/"Šviesa mokykla-darželis
  8. Kauno Kazio Griniaus progimnazija
  9. Kauno Valdorfo mokykla
  10. Kauno Romainių pradinė mokykla
  11. Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla
  12. Kauno Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla
  13. Kauno Humanitarinė pagrindinė mokykla
  14. Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija
  15. Kauno Montesori mokykla-darželis "Žiburėlis“

Detaliau su lygos II etapo rezultatais galima susipažinti čia: http://www.chess-results.com/tnr167750.aspx?lan=30

Lietuvos šachmatų mokykla sveikina visus Kauno miesto tarpmokyklinės mėgėjų šachmatų lygos dalyvius su individualiais ir komandiniais laimėjimais! Taip pat dėkoja tėveliams už ištvermę ir pastangas ugdant savo vaikus bei treneriams už nuoširdų darbą!

Lietuvos šachmatų mokykla dėkoja Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijai, jos direktoriui Jonui Petkevičiui bei pavaduotojai Loretai Mikelionienė už sudarytas sąlygas pravesti Kauno miesto tarpmokyklinę mėgėjų šachmatų lygą.