Vilniaus šachmatų lygos akimirkos

Kovo 21-22 dienomis, Mykolo Romerio universitete vyko Lietuvos šachmatų mokyklos organizuojama 2015 m. Vilniaus miesto tarpmokyklinė mėgėjų šachmatų lyga.

Jau tradicija tapusi Vilniaus miesto tarpmokyklinė mėgėjų šachmatų lyga, organizuojama, siekiant populiarinti šachmatų sportą tarp moksleivių bei mokyklų bendruomenių, šiemet sulaukė ne tik aktyvių, bet ir stiprių šachmatininkų.

Pirmajame šachmatų lygos etape, prie šachmatų lentų susitiko 106 šachmatininkai iš 24 Vilniaus miesto mokyklų. Turnyro dalyviai varžėsi 7 ratų šveicariška sistema pagal FIDE greitųjų šachmatų taisykles, su laiko kontrolė – 15 min kiekvienam žaidėjui iki partijos pabaigos. Visos partijos buvo nuožmios, dalyviai rodė savo sumanumą bei ištvermę.

Absoliučiu I lygos etapo nugalėtoju tapo Anton Liutvinas iš Vilniaus Baltupių progimnazijos, surinkęs 6,5 taško iš 7 galimų. Detaliau su lygos I etapo rezultatais galima susipažinti čia: http://www.chess-results.com/tnr166468.aspx?lan=30&art=1&rd=7&wi=821.

Mėgėjų šachmatų lygos finaliniame II etape, dalyvavo aktyviausi ir stipriausi jaunieji šachmatininkai iš 15 Vilniaus miesto mokyklų. Kiekvieną mokyklą atstovavo 4 narių komanda. Jaunieji šachmatininkai kovėsi prie lentų dėl teisės vadinti save nugalėtojų komanda ir tuo pačiu iškovoti taurę mokyklai. Turnyro dalyviai varžėsi 5 ratų šveicariška sistema su 15 min laiko kontrole kiekvienam žaidėjui pagal FIDE greitųjų šachmatų taisykles.

Nuo pat lygos pradžios buvo aišku, jog kiekviena sužaista partija bus svarbi ne tik kiekvienam žaidėjui, komandai, bet ir galutiniam turnyro rezultatui. Tad po sudėtingų ir didelio susikaupimo, energijos reikalaujančių kovų išaiškėjo, kas yra 2015 m. Vilniaus miesto tarpmokyklinės mėgėjų šachmatų lygos nugalėtojai. Pirmąją vietą iškovojo Vilniaus miesto A.Kulviečio vidurinė mokykla, surinkusi 8 taškus iš dešimties galimų. Antrąją ir trečiąją vietas lygoje atitinkamai iškovojo Vyturio pradinė mokykla ir Vytės Nemunėlio pradinė mokykla. Galutinė turnyro rikiuotė pateikiama žemiau:

A.Kulviečio vidurinė mokykla
Vyturio pradinė mokykla
Vytės Nemunėlio pradinė mokykla
Šeškinės pradinė mokykla
Balsių pagrindinė mokykla
Jeruzalės vidurinė mokykla
Fabijoniškių vidurinė mokykla
M.Daukšos vidurinė mokykla
Šviesos pradinė mokykla
J.Basanavičiaus progimnazija
Taikos progimnazija
Tuskulėnų vidurinė mokykla
M.Mažvydo progimnazija
Sietuvos progimnazija
Antakalnio progimnazija

Detaliau su lygos II etapo rezultatais galima susipažinti čia: http://www.chess-results.com/tnr166697.aspx?lan=30

Lietuvos šachmatų mokykla sveikina visus Vilniaus miesto tarpmokyklinės mėgėjų šachmatų lygos dalyvius su individualiais ir komandiniais laimėjimais! Taip pat dėkoja tėveliams už ištvermę ir pastangas ugdant savo vaikus bei treneriams už nuoširdų darbą.

Lietuvos šachmatų mokykla dėkoja Mykolo Romerio universitetui ir profesoriui dr. Rimantui Minkevičiui už sudarytas sąlygas pravesti sostinės tarpmokyklinę mėgėjų šachmatų lygą.